To forum używa cookies
To forum wykorzystuje pliki cookie do przechowywania danych logowania. Pliki cookie to małe dokumenty tekstowe przechowywane na komputerze. Pliki cookie ustawiane na tym forum mogą być używane tylko na tej stronie i nie stanowią zagrożenia bezpieczeństwa. Pliki cookie na tym forum śledzą również określone tematy, które przeczytałeś i kiedy je ostatnio przeczytałeś. Potwierdź, czy akceptujesz lub odrzucasz ustawienia tych plików cookie.

Ciasteczka zostaną zapisane w Twojej przeglądarce

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[-]
Tagi
była drugim czy katyniem? jelenia góra

Czy Jelenia Góra była drugim Katyniem?
Całkiem niedawno w moje ręce trafił ciekawy dokument. Jest to maszynopis, zapis zeznań porucznika Borka, niestety dokument nie posiada sygnatury osobowej wymienionego. Osoba, która przekazała mi te materiały postanowiła zachować anonimowość. Czy maszynopis jest autentyczny - nie jestem w stanie tego w tym momencie stwierdzić. Ale gdyby tak było, na pewno rzuca nowe światło na działalność władz komunistycznych na terenie Jeleniej Góry. Przedstawia obraz strasznych zbrodni, mordów na polskiej generalicji i oficerach a także ludności cywilnej.
Czy Jelenia Góra była drugim Katyniem?

[Obrazek: maszynopis1.jpg]

[Obrazek: maszynopis2.jpg]

Nie od dziś wiadomo, że są w Jeleniej Górze miejsca, gdzie znaleźć można bez pomocy specjalistycznego sprzętu np. orzełki z czapek wojskowych wz. 19. Dodam tylko, że podobne przedmioty teoretycznie nie występują na tym terenie...

[Obrazek: smietnik1.jpg]
jeden z poligonowych "śmietników" w Jeleniej Górze

[Obrazek: smietnik2.jpg]

[Obrazek: smietnik3.jpg]
"tarcza amazonek", element orła wz. 19 znalezionego w Jeleniej Górze

Mam nadzieję, że ten wpis trafi na kogoś, kto rzuci światło na powyższe wydarzenia.

...po konsultacjach z czołowymi badaczami tematu zbrodni stalinowskich na Dolnym Śląsku, nie znajdując potwierdzenia informacji zawartych w maszynopisie w żadnym ze źródeł historycznych, zamykam temat. Porucznik Borek to fikcyjna postać, a maszynopis został sfabrykowany z nieznanych nam przyczyn.
 A co w kwestii znalezionych przedmiotów? Znaczna część LWP  składała się z żołnierzy służących Ojczyźnie przed uciskiem "czerwonego reżimu". Posiadanie atrybutów z tego czasu mogło przeszkadzać, a nawet być śmiertelnie niebezpieczne. Najprostszym rozwiązaniem było pozbycie się "trefnego towaru". Tak zapewne stało się i w tym przypadku...

Śmigły
Odpowiedz

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Menu